Operacje

Usunięcie migdałka gardłowego


Usunięcie migdałka gardłowego to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu lub ścięciu nadmiaru tkanki limfatycznej migdałka gardłowego, zwanego inaczej trzecim migdałkiem. Zabieg ten musi być poprzedzony badaniem wykonanym przez lekarza laryngologa. Specjalista stawia diagnozę na podstawie charakterystycznych objawów towarzyszących przerostowi migdałka, a także po wykonaniu rynoskopii tylnej (wymagającej użycia lusterka laryngologicznego) i przedniej. Niekiedy lekarz decyduje się na badanie endoskopowe z użyciem miękkiego, giętkiego fiberoskopu wprowadzanego do nosogardzieli. Po postawieniu diagnozy wybierane jest najodpowiedniejsze leczenie.

Operacja plastyczna przegrody nosowej


Skrzywiona przegroda nosowa utrudnia oddychanie, jest winna za nieustający katar, sprzyja nawracającym infekcjom górnych dróg oddechowych. Ten defekt można usunąć operacyjnie. Operacja przegrody nosa jest zabiegiem, który bardzo poprawia jakość życia.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/laryngologia/Skrzywiona-przegroda-nosowa-ratunkiem-jest-operacjanosa_38309.html

Operacja usunięcia polipów nosa


Endoskopowa operacja usunięcia polipów nosa w znieczuleniu ogólnym to obecnie najnowocześniejsza i najlepsza metoda leczenia operacyjnego polipów nosa, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce. Zabiegi endoskopowe, podczas których wykonywana jest opeacja, przeprowadzane są po uprzednim podaniu pacjentowi leków uspokajających oraz przeciwbólowych. Dzięki temu usuwanie polipów jest praktycznie nieodczuwalne przez pacjenta. Czasami, jak na przykład w przypadku, gdy kontakt z pacjentem jest utrudniony (nie współpracuje on z lekarzem podczas zabiegu), konieczne może być zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Leczenie chrapania i zmniejszenie muszli nosowych metodą RAVOR


Metoda RaVoR, czyli bipolarna stymulacja tkanek za pomocą fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej, jest techniką radiochirurgiczną charakteryzującą się niewielką inwazyjnością oraz wysoką skutecznością w leczeniu chrapania i bezdechów sennych o lekkim stopniu zaawansowania. Metoda ta polega na poszerzeniu dróg oddechowych oraz ich usztywnieniu na drodze plastyki podniebienia miękkiego i plastyki łuków podniebiennych. Wpływa to na zwiększenie drożności tej części układu oddechowego i w rezultacie niweluje objaw, jakim jest chrapanie. Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym lub lekkim znieczuleniu ogólnym.

Usuwanie zmian i znamion skórnych metodą radiofrekfencji


Jest to nowa technologia umożliwiająca uzyskanie przestrzennego efektu usunięcia zmian i znamion skórnych poprzez wielokrotne oddziaływanie na kolejnych warstwach skóry. Dzięki temu osiągnięto zadowalające efekty w leczeniu różnych zmian będących ograniczeniem możliwości zabiegów laserowych. Radiofrekwencja mikroigłowa jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który bez uszkodzenia naskórka koaguluje punkty w skórze właściwej. Dzięki temu czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

Badanie histopatologiczne


Badanie histopatologiczne polega na pobraniu wycinka z tkanki pacjenta objętej zmianami patologicznymi i jej ocenie pod mikroskopem. Badanie takie umożliwia w zdecydowanej większości przypadków precyzyjne określenie charakteru patologii, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku zmian nowotworowych, zapalnych i zwyrodnieniowych.